Lørdag 12. desember–Kl. 19.00

Sted:
Sarpsborg scene - Folkets bar

Pris:
250,-

Kjøp billett

Sweetheart – årets tristeste julekonsert

Sweetheart – årets tristeste julekonsert

Sweetheart legger i år ut på en liten og eksklusiv juleturné – lun og lavmælt, som en myk og melankolsk pakke under juletreet. Kanskje kan det kalles årets tristeste julekonsert. Før turnéen slipper de en ny julesingel: én egen, vemodig julelåt, «Daddy, We’re Late for Church Again» – i tillegg til en minimalistisk versjon av «O Holy Night». Den ligger langt fra Jussi Björling og nærmere Sweethearts dempede univers. 

Konsertene avsluttes gjerne med denne i en versjon som får salen til å holde pusten. De to siste årene har Sweetheart rundet av desember med en julekonsert som ikke helt har vært en julekonsert – til strålende tilbakemeldinger. I desember tas den ut på veien som «årets tristeste julekonsert», myk og melankolsk – slik desember ofte føles. 

Repertoaret består av låter fra duoens to Spellemann-vinnende album, varsomt ispedd noen få utvalgte juleklassikere. Sweetheart er en lavmælt americana-duo med to Spellemannpriser, senest for «I Will Love You When The Morning Comes» (2023) – omtalt som «et av de vakreste stykker musikk som er laget på denne siden av tusenårsskiftet». Live er duoen kjent for sterke harmonier, minimalistiske arrangementer og konserter som ofte etterlater publikum i stille undring.

Info

Restriksjoner
Ingen aldersgrense

Ansvarsfraskrivelse
Kjøpte billetter kan ikke byttes og refunderes kun ved avlysning av arrangement

Kjøp billett

Lignende arrangementer

Nyttår i New Orleans – Forsvarets stabsmusikkorps

Fredag 15. januar 2027 – Kl. 19.00

Nyttår i New Orleans – Forsvarets stabsmusikkorps

Les mer
Odd Nordstoga – Før du går

Torsdag 4. februar 2027 – Kl. 19.00

Odd Nordstoga – Før du går

Les mer
Artch – The last return

Fredag 24. september 2027 – Kl. 20.00

Artch – The last return

Les mer
Se programmet her